Certified NARM Therapists

På denne oversigt, finder du terapeuter og supervisorer, der er certificerede i NARM. De er alle enten erfarne psykoterapeuter eller psykologer med efteruddannelse i NARM.            
Du kan søge i tabellen fx efter navn, postnummer eller by. Aktuelt er tabellen sorteret efter postnummer. Mange browsere bruger CTRL+F
Aftaler om tid, betaling mv. skal aftales med den enkelte behandler.

This is a list of certified NARM therapists in Denmark. Please contact the different therapists directly for consultations.

NavnByTlfemailHjemmesidePrimær-uddannelse mm.
Jeanett Bonnichsen1360 København K2622 0065jeb@cfs.dkwww.center-for-stress.dkaut. psykolog   
Bente Savi1553 København V2986 8132bentesavi@hotmail.comwww.byenspsykologer.dkaut. psykolog, specialist
Vibeke Høgsted1553 København V2283 6122vhogsted@hotmail.comwww.ptsd.dkaut. psykolog, specialist
Inge Holm1620 København V2527 7012inge@ingeholmaps.dk
psykoterapeut
Liv Søchting
1620 København V6166 2535liv@livsochting.dkwww.livsochting.dkaut. psykolog   
Liv Johns1165 København
2748 0426kontakt@livjohns.comwww.livjohns.com
psykoterapeut
Torkild Vindelev2000 Frederiksberg6133 3861
torkildfoghvindelev@gmail.compsykolog
Helle Kingo Hansen
2000 Frederiksberg3020 2363frb.psyk@gmail.com
aut. psykolog, specialist
Michala Schmidt2100 København Ø5151 3024 michalas@c.dk aut. psykolog, specialist, supervisor
Bente Græbert-Tiede2200 København N4095 8647bente@medicinhjulet.dkwww.medicinhjulet.dkklinisk diætist   
Beritt Hansen 2200 København N6126 3693beh@peopleinchange.dkwww.bh-gestaltterapi.dkpsykoterapeut
Marianne Elm
2200 København N2616 5759psykologhuset@city.dkwww.psykologhuset-koebenhavn.dkaut. psykolog, specialist
Ulla Høgelund Ross
2200 København N2720 6801ullahoegelundross@gmail.comwww.psykologhuset-koebenhavn.dkaut. psykolog, specialist
Dina Charleman 2300 København S2834 2758dina.charleman@gmail.comwww.dinacharleman.dk
aut. psykolog, specialist
Tina Espander2300 København S2255 6346info@espanderpsykologi.dkwww.espanderpsykologi.dkaut. psykolog, specialist
Tina Morelli Nørgaard2610 Rødovre
2042 4151tinamnoergaard@mail.dk aut. psykolog, specialist
Johanne Bennett2610 Rødovre2886 1511psykolog@johannebennett.dkwww.johannebennett.dkaut. psykolog
Helle Lindgren2610 Rødovre2992 4618hellelindgren@tdcadsl.dk
 psykoterapeut
Johnny Petersen2635 Ishøj6165 3586johnny.petersen@ishoejby.dkwww.PsykologJohnnyP.dkpsykolog
Henrik Tranberg2720 Vanløse2290 8676info@henriktranberg.dkwww.henriktranberg.dkaut. psykolog
Inger Nyberg
2720 Vanløse2021 4486i.nyberg@live.dkwww.ingernyberg.dkaut. psykolog, specialist
Ea Ancher2750 Ballerup
3024 3794ea@balleruppsykologhus.dkpsykologea.wordpress.com
aut. psykolog
Lise Thams
2760 Måløv3022 1432psykologlisethams@gmail.comwww.psykologlisethams.dkaut. psykolog, specialist 
Louise Svendsen
2860 Søborg2624 4064LS@LSRT.dkwww.LSRT.dk
aut. psykolog, specialist, supervisor
Anita Hansen2880 Bagsværd
2848 0618ah@detgodeliv.eu
aut. psykolog, afspændingspædagog
Lene Bjergland2920 Charlottenlund2989 6487post@bjergland.dkwww.bjergland.dkpsykoterapeut
Steen Salskov Iversen3000 Helsingør2624 2890steensalskov@yahoo.com
aut.psykolog,specialist,psykoterapeut
Rikke Gry Eriksen 3300 Frederiksværk2142 9391 6093 3030rerik@frederikssund.dk
psykoterapeut
Liselotte Rønne3400 Hillerød2167 7869liselotte@dadlnet.dkwww.liselotteronne.dkpsykoterapeut, læge
Inger Nyberg3480 Fredensborg
2021 4486
i.nyberg@live.dk
www.ingernyberg.dkaut. psykolog, specialist
Heidi Schiøtz3520 Farum2985 5021heidi@schiotz.comwww.schiotz.comaut. psykolog
Liv Johns3520 Farum2748 0426kontakt@livjohns.comwww.livjohns.com
psykoterapeut
Irene Pasby3650 Ølstykke
2863 4097mail@fityourfood.dkwww.fityourfood.dk
ernærings - og træningsspecialist
Arne Randrup Gundsømagle,
4000 Roskilde
2347 2884arandrup@hotmail.comwww.arandrup.dkpsykoterapeut   
Kirsten Styltsvig4000 Roskilde6171 5589Kirsten@Styltsvig.dk
psykoterapeut
Tove MejdahlGundsømagle,
4000 Roskilde
4678 9797tmejdahl@hotmail.comwww.tmejdahl.dkaut. psykolog, specialist   
Iris Romerdahl4070 Kr.Hyllinge6084 0706iris@romerdahl.dk
www.irisromerdahl.dk
psykoterapeut, ID-Lifecoach
Lisbet Ramskov Larsen4200 Korsør6071 8768psykologiskraadgivning@pc.dk aut. psykolog, specialist
Tove Winther Kvist
4340 Tølløse2980 9256 tovewkvist@gmail.com aut. psykolog 
Leo Elmbirk Jensen4370 St. Merløse2991 6882leoelmbirk@gmail.comleoelmbirk.vpweb.dksociolog
Majken Skjølstrup5000 Odense C9389 5080psykolog.majken@gmail.comwww.psykolog-centrum.dk
aut. psykolog
Inge Eriksen6710 Esbjerg
2939 4191iereriksen@gmail.com
PD i Pædagogisk arbejde og familieterapeut
Rikke Dyrvig6740 Bramming5157 1320rikkedyrvig@outlook.dk

Familieterapeut
Tina Sundorf Kristensen6740 Bramming5337 3135sundorf@hotmail.dk
Familieterapeut
Annette Bugge Dias
8000 Aarhus
6014 5424
annettebugge@hotmail.com
www.psykolog-annettebuggedias.dk
aut. psykolog
Kirsten Heide8200 Aarhus3022 5980kirstenhei@hotmail.com
http://www.kirstenheide.dkpsykoterapeut
Jeannett Lykke Mortensen8362 Hørning2491 4607info@jlmterapi.dkhttp://jlmterapi.dk
psykoterapeut, socialpædagog

   
NARM Master Practitioner certifikation
    Psykolog med overenskomst med sygesikringen dvs. har ydernummer og tager mod henvisning fra egen læge, hvor der ydes offentligt tilskud